Klaudia Kaya Németová

Erazmus+ Intership

Klaudia ma kontaktovala počas školského roka 2019 s otázkou, či by mohla prísť ku mne pracovať na dva mesiace na intership. Veľmi ma potešila predstava, že i mladí ľudia sa dnes zaujímajú o upcyclovú módu. V našej spolupráci som videla hneď od začiatku nový potenciál a šancu nahliadnuť na módu očami dievčaťa, ktoré študuje slowfashionČítať ďalej “Erazmus+ Intership”

Saténové spoločenské šaty

Tvoriť saténové upcyclové šaty ma veľmi bavilo, proces konštruovania bol ľahší a kratší ako korzet. Zase by som sa chcela poďakovať Majke, ktorá ma celým procesom polohovania, strihania a šitia pomáhala. Tentokrát mi padol do oka strih z časopisu Burda z roku 2011. Strih sme počas polohovania upravili podľa mojich predstáv. Zúžili sme ramienka, zmenšiliČítať ďalej “Saténové spoločenské šaty”

Upcyclový korzet

Korzet bol pre mňa veľkou výzvou, kedže to bol môj prvý krajčírsky projekt, ak nepočítam peračník, ktorý som šila 4 hodiny v škole. S korzetom mi veľmi pomáhala Majka, bez ktorej by som to nezvládla a ktorej sa musím poďakovať.

Mary Birdie a Naše Bio&Eko

Od mala som túžila vytvárať niečo svoje. Šiť ma naučili mamina s babičkou. Venovali mi svoj čas, trpezlivosť a svoje vedomosti a predali mi svoju vlastnú lásku k šitiu. Vadilo mi však šiť z nových materiálov, ktoré sú v prvom rade drahé a nešetrné k prírode. Pohrávala som sa s myšlienkou vybudovania vlastnej módy, vlastného dizajnu, ktorý by sa priblížil móde dievčat, pracujúcich žien,Čítať ďalej “Mary Birdie a Naše Bio&Eko”

Nahrávam…

Something went wrong. Please refresh the page and/or try again.

O mne

Ahojte, som študentka na Via University College. Študujem Branding & Marketing managment. Posledný rok som sa zaujímala o dopad fast fashion na naše životné prostredie a preto som sa rozhodla využiť možnosť intership-u v upcyclovom krajčírskom štúdiu Mary Birdie. Kde sa naučím vytvárať a šiť udržateľnú módu a dávať oblečeniu druhú šancu kreatívnym spôsobom.

Odoberaj môj blog

%d blogerom sa páči toto: