Klaudia Kaya Németová

Tvorba kolekcie Melancholická

Prišla jeseň a s ňou aj čarovná, u mňa vrelo vítaná melancholická nálada. Daždivé počasie, kedy voľné chvíle trávime viac doma so svojimi milovanými. Čas sa zastaviť a zamyslieť nad tým, čo je naozaj v nás. Nikam sa neponáhľať, nič nevybavovať len jednoducho tvoriť a byť sami sebou. Tentokrát som pracovala s rôznymi materiálmi viskózou,Čítať ďalej “Tvorba kolekcie Melancholická”

Korona art

Nová pandémia z mnohých z nás urobila nových ľudí. Stali sme sa výbornými kuchármi, chtiac-nechtiac učiteľmi, psychológmi v ťažkých chvíľach pre členov rodiny, bystrozrakými strážcami svojho okolia, kreatívnejšími umelcami, lepšími rodičmi, krajčírmi rúšok, dlhšími alebo kratšími spáčmi, stali sme sa tými , ktorí objavili čaro samoty aj tými, ktorí si uvedomili, že bez priateľov aČítať ďalej “Korona art”

Erazmus+ Intership

Klaudia ma kontaktovala počas školského roka 2019 s otázkou, či by mohla prísť ku mne pracovať na dva mesiace na intership. Veľmi ma potešila predstava, že i mladí ľudia sa dnes zaujímajú o upcyclovú módu. V našej spolupráci som videla hneď od začiatku nový potenciál a šancu nahliadnuť na módu očami dievčaťa, ktoré študuje slowfashionČítať ďalej “Erazmus+ Intership”

Saténové spoločenské šaty

Tvoriť saténové upcyclové šaty ma veľmi bavilo, proces konštruovania bol ľahší a kratší ako korzet. Zase by som sa chcela poďakovať Majke, ktorá ma celým procesom polohovania, strihania a šitia pomáhala. Tentokrát mi padol do oka strih z časopisu Burda z roku 2011. Strih sme počas polohovania upravili podľa mojich predstáv. Zúžili sme ramienka, zmenšiliČítať ďalej “Saténové spoločenské šaty”

Nahrávam…

Something went wrong. Please refresh the page and/or try again.

O mne

Ahojte, som študentka na Via University College. Študujem Branding & Marketing managment. Posledný rok som sa zaujímala o dopad fast fashion na naše životné prostredie a preto som sa rozhodla využiť možnosť intership-u v upcyclovom krajčírskom štúdiu Mary Birdie. Kde sa naučím vytvárať a šiť udržateľnú módu a dávať oblečeniu druhú šancu kreatívnym spôsobom.

Odoberaj môj blog

%d blogerom sa páči toto: