Erazmus+ Intership

Klaudia ma kontaktovala počas školského roka 2019 s otázkou, či by mohla prísť ku mne pracovať na dva mesiace na intership. Veľmi ma potešila predstava, že i mladí ľudia sa dnes zaujímajú o upcyclovú módu. V našej spolupráci som videla hneď od začiatku nový potenciál a šancu nahliadnuť na módu očami dievčaťa, ktoré študuje slowfashion design & marketing/branding na zahraničnej univerzite VIA University College v Dánsku.

Odpoveď “ÁNO” padla! Keďže v tom čase bolo ešte moje štúdio v najmenšej izbičke nášho bytu (v tzv. “detskej izbe”) museli sme prikročiť s Marcelom k určitým úpravám, aby stáž prebiehala v použiteľných, väčších a reprezentačných priestoroch, kde sa zmestí všetko, čo budeme potrebovať. Obetovali sme našu spálňu pre vyššie dobro môjho a Klaudiinho úspechu. Dokúpila som do dielne ešte jeden šijací stroj Singer Brilliance, aby sme mohli obe pracovať simultánne. Pre Klaudiu sme pripravili pracovisko priamo v dielni, aby sa cítila pri práci sebaisto a komfortne.

Spôsob vypracovania odevov v mojom upcyclovom štúdiu nemá obmedzenia iba tie enviromentálne, preto používam látku zo sekáčov Textile House. Klaudia dostala budget 10 € na prvé 2 týždne stáže, aby si mohla nakúpiť materiál. Bola som zvedavá ako bude hospodáriť s peniazmi. Na moje obrovské potešenie a úžas týchto 10 € jej vydržalo na celé 2 mesiace! Vyrobila z nich pre vás všetky výrobky, ktoré ste mohli vidieť v príspevkoch.

S Klaudiou sa mi osobne pracovalo veľmi dobre. Priniesla si so sebou nadšený elán skúšať nové veci a učiť sa, svoj osobitý štýl pre módu, chuť usilovne pracovať, vždy bola pripravená pracovať na tom, čo bolo práve prioritou. Mnoho zadaní vypracovávala sama ako napr. výber látky, hľadanie strihu, fotenie modelov, make-up, prípravu príspevkov a postov, stories, atď. Chcela by som jej poďakovať za finty na soc. sieťach, ktoré mi ukázala a hlavne za výber tých správnych aplikácií, vďaka ktorým sme spoločne prepracovali môj instagram a web.

Počas stáže sme si našli k sebe cestu a spriatelili sa, neraz sa aj dobre nasmiali. Som naozaj veľmi vďačná, že som mohla k sebe prijať takú šikovnú študentku a dievča akým je Klaudia. Verím a želám jej, aby sa jej v štúdiu darilo a využila všetko, čo sa u mňa naučila možno i v živote.

Všetko dobré a drž sa v Dánsku, stretneme sa v Kodani.

Mária

Saténové spoločenské šaty

Tvoriť saténové upcyclové šaty ma veľmi bavilo, proces konštruovania bol ľahší a kratší ako korzet. Zase by som sa chcela poďakovať Majke, ktorá ma celým procesom polohovania, strihania a šitia pomáhala.

Tentokrát mi padol do oka strih z časopisu Burda z roku 2011. Strih sme počas polohovania upravili podľa mojich predstáv. Zúžili sme ramienka, zmenšili výstrih na chrbte, predĺžili sukňu a vytvorili rázporok na pravej nohe. Kuriozitou je materiál, ktorý som našla v sekáči. Čo by možno mnohí upcycloví dizajnéri nepriznali, mne nevadí a jeho pôvod je veľmi zaujímavý: je to modrá luxusná saténová plachta na posteľ.

Dokončenie a ušitie šiat trvalo cca 32 hodín, ich propagácia, fotenie a konečný styling trval 8 hodín.

Šaty budú k dispozícií na predaj v konfekčnej veľkosti 36, 38, 40, vyrobím do 2 týždňov.

Už sa teším na ďalší projekt!

Klaudia

Mary Birdie a Naše Bio&Eko

Od mala som túžila vytvárať niečo svoje. Šiť ma naučili mamina s babičkou. Venovali mi svoj čas, trpezlivosť a svoje vedomosti a predali mi svoju vlastnú lásku k šitiu. Vadilo mi však šiť z nových materiálov, ktoré sú v prvom rade drahé a nešetrné k prírode. Pohrávala som sa s myšlienkou vybudovania vlastnej módy, vlastného dizajnu, ktorý by sa priblížil móde dievčat, pracujúcich žien, mamičkám, komukoľvek, kto ocení rukodielnu slovenskú výrobu.

Čítať ďalej “Mary Birdie a Naše Bio&Eko”

Slow fashion a moje materiály

Textilné, pomocné, ozdobné a ostatné materiály, ktoré používam v slow fashion štúdiu Mary Birdie, NIE sú nové. Sú to materiály, ktoré kupujem v secondhandoch. Sú to materiály, ktoré my posielate a darúvate vy. Na mojich štendroch na vás čakajú dizajnové upcyclové odevy pôvodných značiek.

Čítať ďalej “Slow fashion a moje materiály”

Ako to všetko začalo?

Rodičia mi vybrali meno Mária, jarné zrodenie mi určilo súhvezdie v znamení Býk. Aprílové dieťa. Vnímavé. Neporaziteľné. Tvrdohlavé. Vašnivé. S veľkým srdcom. Večný filozof a melancholik, empatik a pragmatik. Obdivovač umenia a večnej nádhery. Uchvátený láskyplnec. Vyznávač prúdiacej krásy. Preciťovateľ hudby a vznešených melódií. Duša, ktorá svetom neprúdi sama a hľadá svoje spriaznené polovičky.

Čítať ďalej “Ako to všetko začalo?”
%d blogerom sa páči toto: