Blog in

Ahojte, som Mária.

Predtým korporátna myška, dnes učiteľka a odevná dizajnérka. Trávim všetok svoj voľný čas v dielni upcyclového krajčírskeho štúdia.

Čas, ktorý mi zostáva, venujem svojmu manželovi, našim psíkom a cestovaniu!

Tvorba kolekcie Melancholická

Prišla jeseň a s ňou aj čarovná, u mňa vrelo vítaná melancholická nálada. Daždivé počasie, kedy voľné chvíle trávime viac doma so svojimi milovanými. Čas sa zastaviť a zamyslieť nad tým, čo je naozaj v nás. Nikam sa neponáhľať, nič nevybavovať len jednoducho tvoriť a byť sami sebou. Tentokrát som pracovala s rôznymi materiálmi viskózou,Čítať ďalej “Tvorba kolekcie Melancholická”

Korona art

Nová pandémia z mnohých z nás urobila nových ľudí. Stali sme sa výbornými kuchármi, chtiac-nechtiac učiteľmi, psychológmi v ťažkých chvíľach pre členov rodiny, bystrozrakými strážcami svojho okolia, kreatívnejšími umelcami, lepšími rodičmi, krajčírmi rúšok, dlhšími alebo kratšími spáčmi, stali sme sa tými , ktorí objavili čaro samoty aj tými, ktorí si uvedomili, že bez priateľov aČítať ďalej “Korona art”

Erazmus+ Intership

Klaudia ma kontaktovala počas školského roka 2019 s otázkou, či by mohla prísť ku mne pracovať na dva mesiace na intership. Veľmi ma potešila predstava, že i mladí ľudia sa dnes zaujímajú o upcyclovú módu. V našej spolupráci som videla hneď od začiatku nový potenciál a šancu nahliadnuť na módu očami dievčaťa, ktoré študuje slowfashionČítať ďalej “Erazmus+ Intership”

Saténové spoločenské šaty

Tvoriť saténové upcyclové šaty ma veľmi bavilo, proces konštruovania bol ľahší a kratší ako korzet. Zase by som sa chcela poďakovať Majke, ktorá ma celým procesom polohovania, strihania a šitia pomáhala. Tentokrát mi padol do oka strih z časopisu Burda z roku 2011. Strih sme počas polohovania upravili podľa mojich predstáv. Zúžili sme ramienka, zmenšiliČítať ďalej “Saténové spoločenské šaty”

Upcyclový korzet

Korzet bol pre mňa veľkou výzvou, kedže to bol môj prvý krajčírsky projekt, ak nepočítam peračník, ktorý som šila 4 hodiny v škole. S korzetom mi veľmi pomáhala Majka, bez ktorej by som to nezvládla a ktorej sa musím poďakovať.

Mary Birdie a Naše Bio&Eko

Od mala som túžila vytvárať niečo svoje. Šiť ma naučili mamina s babičkou. Venovali mi svoj čas, trpezlivosť a svoje vedomosti a predali mi svoju vlastnú lásku k šitiu. Vadilo mi však šiť z nových materiálov, ktoré sú v prvom rade drahé a nešetrné k prírode. Pohrávala som sa s myšlienkou vybudovania vlastnej módy, vlastného dizajnu, ktorý by sa priblížil móde dievčat, pracujúcich žien,Čítať ďalej “Mary Birdie a Naše Bio&Eko”

Slow fashion a moje materiály

Textilné, pomocné, ozdobné a ostatné materiály, ktoré používam v slow fashion štúdiu Mary Birdie, NIE sú nové. Sú to materiály, ktoré kupujem v secondhandoch. Sú to materiály, ktoré my posielate a darúvate vy. Na mojich štendroch na vás čakajú dizajnové upcyclové odevy pôvodných značiek.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ako to všetko začalo?

Rodičia mi vybrali meno Mária, jarné zrodenie mi určilo súhvezdie v znamení Býk. Aprílové dieťa. Vnímavé. Neporaziteľné. Tvrdohlavé. Vašnivé. S veľkým srdcom. Večný filozof a melancholik, empatik a pragmatik. Obdivovač umenia a večnej nádhery. Uchvátený láskyplnec. Vyznávač prúdiacej krásy. Preciťovateľ hudby a vznešených melódií. Duša, ktorá svetom neprúdi sama a hľadá svoje spriaznené polovičky.

Naša budúcnosť

Rada by som sa dnes prihovorila všetkým vám, ktorý sledujete moju prácu už nejaký čas i tým, ktorí práve začali. Pred nedávnom som postla svoju prvú súťaž.

Chceš vedieť o všetkých príbehoch z blogu?

%d blogerom sa páči toto: