Tvorba kolekcie Melancholická

Prišla jeseň a s ňou aj čarovná, u mňa vrelo vítaná melancholická nálada. Daždivé počasie, kedy voľné chvíle trávime viac doma so svojimi milovanými. Čas sa zastaviť a zamyslieť nad tým, čo je naozaj v nás. Nikam sa neponáhľať, nič nevybavovať len jednoducho tvoriť a byť sami sebou.

Tentokrát som pracovala s rôznymi materiálmi viskózou, elastanom, pleteninou, bavlnou, polyesterom, prepracovala som oblečenie, ktoré už vytvorené raz bolo, avšak nik by ho už v tejto podobe nevyužil.

Druhá šanca je tu práve pre tieto prípady.

Krajčírske práce na piatich bodýčkach som si neskutočne užívala, baví ma znovu objavovať zmysel a nový úžitok z oblečenia. Čierne šaty s hviezdičkami som objavila v Piešťanskom Textile house – second hande, oboje šaty mi boli poslané, darované od followeriek. Žltú pleteninu som mala už dlhšie doma a na túto darovanú metráž čakal špecifický strih aj ozdôbky. Oba červené materiály som kúpila v Bratislavskom Textile house – secondhande.

Bodyčka by boli, ale čo teraz? Premýšľala som či je ten správny čas na uskutočnenie niektorých z mojich snov. Oslovila som svoje priateľky a známe, či by boli ochotné prísť mi zapózovať. Všetky z nich pózovali prvýkrát. Skúšku sukní a bodyčiek sme zvládli i v obmedzenom pandemickom režime u mňa v štúdiu.

Hľadala som perfektné šperky, ktoré by zapadli do mojej celkovej predstavy. Jedného večera som si sadla opäť k Sashe.sk a hľadala som výnimočnosť. Našla som, Loris_porcelain, ktorá vyrába porcelánové elegantné šperky. Skúsila som sa s ňou spojiť a naša spolupráca započala. Páči sa mi, keď si vedia umelci ochotne pomáhať. Zoja vytvorila šperky, ktoré som mohla kúpiť mojim modelkám ako doplnok a dotvoriť celkovú atmosféru fotenia a ja som mohla podporiť jej umeleckú prácu v ťažších pandemických časoch.

Bohužiaľ, deň pred plánovaným fotením sa v štáte opäť udiali zmeny kvôli COVID-19 a na deň 24.10.2020 vláda vyhlásila zákaz vychádzania a čiastočný lockdown. Naše fotenie sme museli odložiť o 2 týždne na 7.11.2020 a absolvovať celoplošné testovanie – negatívne, ak sme sa chceli stretnúť minimálne šiesti. Našťastie, som mohla preniesť aj svoju rezerváciu prenajatých priestorov v Pistoriho paláci, vďaka úžasnému a milému prístupu pani referentky Lucky. Modely museli ešte chvíľku počkať!

Všetci umelecky zúčastnení sme boli po testovaní negatívní. Priestory nás počkali a bodyčka i sukničky boli nachystané! Fotenie trvalo 5 hodín, ale prípravy naň 2 a pol mesiaca. Verím, že všetka naša práca a námaha bude ocenená. Fotografoval môj manžel a celý priebeh fotenia som mala na starosti ja a nakoniec sa nám podarilo odfotiť sa aj takto spoločne.

Keď sa stretne zopár ľudí nadšených pre umenie vznikne krása…

Upcyclová kolekcia jeseň/zima 2020 od Mary Birdie

Ďakujem všetkým a za všetko, že sa mohli zhmotniť moje očakávania a sny na 100%!

Mária

Autor mariaftacnikova

Duša a srdce patria slow fashion dizajnu <3

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: