Korona art

Nová pandémia z mnohých z nás urobila nových ľudí. Stali sme sa výbornými kuchármi, chtiac-nechtiac učiteľmi, psychológmi v ťažkých chvíľach pre členov rodiny, bystrozrakými strážcami svojho okolia, kreatívnejšími umelcami, lepšími rodičmi, krajčírmi rúšok, dlhšími alebo kratšími spáčmi, stali sme sa tými , ktorí objavili čaro samoty aj tými, ktorí si uvedomili, že bez priateľov a rodiny sa necítia úplní, laickými lekármi, snaživými právnikmi, novodobými dizajnérmi, večnými umývačmi a upratovačmi, stali sme sa živými ihriskami pre naše deti. Stali sme nami. Mali sme čas premýšľať nad mnohými vecami a činmi. Čas prehodnotiť svoje rozhodnutia a čas premyslieť si tie nastávajúce: ako ďalej, kam smerujem, s kým chcem tráviť svoj čas.

Tak isto sa to odohralo aj so mnou. Mala som viac času na svoju rodinu, na seba a najmä čas na uvedomenie si, na čom mi v živote záleží a aký je môj cieľ. Zobrala som teda čas, ktorý mi zostal a vložila som ho do nového projektu. Toto fotenie nám trvalo najkratšie zo všetkých fotení, ktoré sme doposiaľ s Marcelom robili, a to 45 min. Keďže pandémia nám nedala na výber, fotili sme u nás v paneláku na únikových schodoch a myslím, že fotky potešia nielen oko, ale aj mlsný dizajnérsky jazyk.

Dizajn kabátika vznikol v svadobnom ateliéri Yoora, kde som začala chodiť na stáž. Na jeho ušitie som použila darovanú bavlnenú látku od Miroslavy Urbanovej, ktorá mi látky priviezla až z Rakúska. Nikdy som si predtým nemyslela, že zvládnem ušiť kabát, pravdupovediac toto je môj prvý kúsok. Mala som k šitiu zložitejších návrhov rešpekt a trochu aj strach, že to pobabrem a látka vyjde navnivoč.

Ale prednedávnom sa mi podarilo strach zlomiť jednoducho myšlienkou, že život je príliš krátky na to, aby som sa bála skúsiť ušiť niečo nové a nevídané. S výsledkom som veľmi spokojná a najmä s tým, že som si konečne mala čas zhotoviť aj niečo pre seba. Práca mi trvala približne týždeň. Kabátik som ušila tak, aby sa pod eň zmestil ešte hrubší zimný sveter. Už sa teším na jeho nosenie.

Mária

Autor mariaftacnikova

Duša a srdce patria slow fashion dizajnu <3

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: