Erazmus+ Intership

Klaudia ma kontaktovala počas školského roka 2019 s otázkou, či by mohla prísť ku mne pracovať na dva mesiace na intership. Veľmi ma potešila predstava, že i mladí ľudia sa dnes zaujímajú o upcyclovú módu. V našej spolupráci som videla hneď od začiatku nový potenciál a šancu nahliadnuť na módu očami dievčaťa, ktoré študuje slowfashion design & marketing/branding na zahraničnej univerzite VIA University College v Dánsku.

Odpoveď “ÁNO” padla! Keďže v tom čase bolo ešte moje štúdio v najmenšej izbičke nášho bytu (v tzv. “detskej izbe”) museli sme prikročiť s Marcelom k určitým úpravám, aby stáž prebiehala v použiteľných, väčších a reprezentačných priestoroch, kde sa zmestí všetko, čo budeme potrebovať. Obetovali sme našu spálňu pre vyššie dobro môjho a Klaudiinho úspechu. Dokúpila som do dielne ešte jeden šijací stroj Singer Brilliance, aby sme mohli obe pracovať simultánne. Pre Klaudiu sme pripravili pracovisko priamo v dielni, aby sa cítila pri práci sebaisto a komfortne.

Spôsob vypracovania odevov v mojom upcyclovom štúdiu nemá obmedzenia iba tie enviromentálne, preto používam látku zo sekáčov Textile House. Klaudia dostala budget 10 € na prvé 2 týždne stáže, aby si mohla nakúpiť materiál. Bola som zvedavá ako bude hospodáriť s peniazmi. Na moje obrovské potešenie a úžas týchto 10 € jej vydržalo na celé 2 mesiace! Vyrobila z nich pre vás všetky výrobky, ktoré ste mohli vidieť v príspevkoch.

S Klaudiou sa mi osobne pracovalo veľmi dobre. Priniesla si so sebou nadšený elán skúšať nové veci a učiť sa, svoj osobitý štýl pre módu, chuť usilovne pracovať, vždy bola pripravená pracovať na tom, čo bolo práve prioritou. Mnoho zadaní vypracovávala sama ako napr. výber látky, hľadanie strihu, fotenie modelov, make-up, prípravu príspevkov a postov, stories, atď. Chcela by som jej poďakovať za finty na soc. sieťach, ktoré mi ukázala a hlavne za výber tých správnych aplikácií, vďaka ktorým sme spoločne prepracovali môj instagram a web.

Počas stáže sme si našli k sebe cestu a spriatelili sa, neraz sa aj dobre nasmiali. Som naozaj veľmi vďačná, že som mohla k sebe prijať takú šikovnú študentku a dievča akým je Klaudia. Verím a želám jej, aby sa jej v štúdiu darilo a využila všetko, čo sa u mňa naučila možno i v živote.

Všetko dobré a drž sa v Dánsku, stretneme sa v Kodani.

Mária

Autor mariaftacnikova

Duša a srdce patria slow fashion dizajnu <3

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: