Naša budúcnosť

Rada by som sa dnes prihovorila všetkým vám, ktorý sledujete moju prácu už nejaký čas i tým, ktorí práve začali. Pred nedávnom som postla svoju prvú súťaž.

Máte svoj zámer, robíte si analýzy, môžete byť marketingovo prirpavený, ale nakoniec aj tak neviete, čo od prvého kontaktu so svojim publikom očakávať. Na moje prekvapenie a radosť bola táto súťaž odrazovým mostíkom a pozitívnym motorom do mojej ďalšej tvorby a plánov v budúcnosti.

Súťaže sa zúčasntilo 90 ľudí. Pre mňa je toto vysoké číslo a znamená i začiatočnícky úspech. Ďakujem všetkým, ktorí odpovedali na moje súťažné otázky úprimne, s otvorenou mysľou i srdcom. Verím, že máme rovnaký zámer o čistejšie prostredie, menší konzum a boj v oblasti udržatelnosti na strane prírody. Začať žiť svoj život s ľahkosťou, kreatívne a hŕbou času nazvyš pre naše rodiny, koníčky, oddych a pritom všetkom žiť o čosi viac v súlade s prírodou.

Vďaka vašim komentárom a feedbackom som dostala rôzne nápady a podnety. Dnes by som sa s vami chcela podeliť o jeden z nich. Mnohí ste písali podobné odpovede na otázku:

“Na akú zerowaste zmenu vo svojom živote ste najviac hrdý?”

Používanie prateľných odličovacích tamponíkov a plátených tašiek namiesto plastových, používanie sklenených fliaš namiesto plastových. Ďakujem za každú maličkú zmenu, ktorú ste doteraz urobili pre prírodu a pre svoje zdravie i pre nás všetkých. Viacerí ste písali, že vám chýbajú prednášky alebo blog o možnostiach zerowaste životnom štýle. ZW sa niektorí už snažíte aplikovať vo svojej domácnosti či v práci. Som predsvedčená, že v tejto oblasti sa dá urobiť spoločne viac bez toho, aby ste museli prekračovať svoju komfortnú zónu mílovymi krokmi.

Keďže v našej domácnosti ZW štýl fičí už tretí rok, mám sa, o čo s vami podeliť. Rozhodla som sa preto inšpirovať vašimi potrebami a do budúcna vám chcem prinášať rady, tipy a triky na túto tému na svojom blogu https://marybirdie.com/category/zero-waste-journal/

Články budú vychádzať stredu podvečer. Budem sharovať s vami moje obľúbené videá aj užitočnú literatúru, či rôzne ZW aktivity v okolí. Máte sa na čo tešiť 😉

A na záver ďakujem i tým, ktorí zerowaste zobrali naozaj vážne – čapovaná kozmetika, eko drogéria, menej konzumu a vyhadzovania potravín, domáce varenie a pečenie, stop fastfoodom atď. A gratulujem víťazke súťaže 🙂

Mária

Autor mariaftacnikova

Duša a srdce patria slow fashion dizajnu <3

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: